Fundacja Centrum Edukacji Mobilnej zaprasza uczniów i nauczycieli historii, do udziału w projekcie „Ślady bohaterów”, realizowanego w ramach programu Muzeum Historii Polski „Patriotyzm Jutra”.

Istotą projektu jest zaangażowanie 10 grup liderów młodzieżowych do popularyzacji wiedzy o 10 postaciach związanych z regionem, których działalność i dokonania warte są upowszechniania w celu rozbudzania i pielęgnowania postaw patriotycznych i obywatelskich, budowania związku z regionem, kształtowania tożsamości narodowej. Na przestrzeni wieków z Sądecczyzną związanych było wiele osób, które mogą stanowić wzorce dla młodzieży. Przybliżenie sylwetek tych wspaniałych ludzi, będzie też okazją do poznania najważniejszych wydarzeń, które na przestrzeni wieków kształtowały tożsamość regionu.

Każda z grup (5 uczniów + nauczyciel) wybierze jedną postać związaną Sądecczyzną i zbierze na jej temat informacje. Następnie przygotuje scenariusz zajęć,  w oparciu o który upowszechni wiedzę o lokalnym bohaterze w swojej szkole.  

Podsumowaniem działań wszystkich grup będzie interaktywny e-book (scenariusze zajęć, notki biograficzne, zdjęcia, refleksje uczestników projektu, odsyłacze do ciekawych publikacji, filmik) udostępniony w sieci na licencji CC BY.

Najciekawsze i najlepiej udokumentowane działania zespołów,  nagrodzone zostaną w konkursie towarzyszącym projektowi. Pula nagród 1500 zł.

 

Załącznik 2

Harmonogram działań w ramach projektu „Ślady bohaterów”

do 15.05. 2016 Rekrutacja do projektu
do 15.12. 2016 Działania grup (przygotowanie planu działań, zbieranie informacji o wybranym bohaterze, opracowanie scenariusza zajęć, przeprowadzenie kampanii informacyjnej w szkole i sieci Internet)
06.06.2016 Warsztaty dla uczestników projektu (wykład historyka ukazujący rolę i wpływ poszczególnych osób na rozwój regionu i życie mieszkańców; zasady pracy metodą webquest; zaplanowanie działań)
Drugi tydzień października Drugie warsztaty (dobór treści warsztatów oraz ekspertów uwzględniał będzie problematykę prowadzonych działań grup oraz zgłaszane sugestie; omówienie postępów z realizacji działań, analiza opracowywanych scenariuszy, wskazówki do dalszych prac).
do 31.10.2016 Przesłanie przez opiekuna scenariusza zajęć o wybranym bohaterze.
do 02.12.2016 Przesłanie sprawozdania z realizacji działań.
9.12.2016 Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze działania przeprowadzone w ramach projektu, upowszechniające wiedzę o wybranym bohaterze.
do 15.12.2016 Nagranie  i opublikowanie filmiku upowszechniającego wiedzę o 10 bohaterach.
15.12.2016 Opublikowanie ebooka podsumowującego projekt pt. „Ślady bohaterów”.

 

Zgłoszenia do udziału w projekcie proszę przesyłać drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

załącznik 1: Zgłoszenie do udziału w projekcie.

załącznik 2: Harmonogram działań

załącznik 3: Zgoda rodziców 

załącznik 4: Jak przygotować scenariusz?

załącznik 5: Regulamin konkursu

Załącznik 6: Sprawozdanie

 

Wszelkich informacji na temat projektu udziela koordynator:

Krzysztof Małota

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 510492372


Inne artykuły

zdj bohaterzy2

Projekt

„Śladem sądeckich społeczników

w drodze do niepodległej"

dofinansowany jest ze środków

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

 

 FIO logo

 

Projekt organizowany przez
Fundację Centrum Edukacji Mobilnej

logo Fundacja Centrum Edukacji Mobilnej

  

Projekt "Ślady bohaterów"

dofinansowano ze środków

Muzeum Historii Polski w Warszawie

w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”
 

czarny kwadrat oficjalny pomn

 

PJ RGB pomn